KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15123064
nr 1512 3064
Edit Gustafson
(1886-1968), Sverige
Oljemålning, Hasseludden. Signerad. Olja på pannå, 53x44 cm, yttermått inklusive ram: 66x57 cm
Edit Gustafson, svensk målare född 1886 i Uppsala, död 1968.
Utrop:
500 kr
måndag 19 december 2022
kl 20:38:17
Edit Gustafson
Läs mer om Edit Gustafson